TOIMINTAKALENTERI 2019

 

Toukokuu

la 4.5. Kevätmyyjäiset klo 11.00
su 5.5. Pyhäkoulu ja laulutuokio klo 13.00
Seurapuhe klo 14.15
ke 8.5. Varttuneiden kerho klo 12.00
Päiväkerho klo 17.30 - 19.00
pe 10.5. Raamattuluokka ja iltakylä klo 18.00
Nuorten perjantai-ilta klo 19.00 - 22.00
su 12.5. Äitienpäivä, ei seuroja.
ke 16.5. Päiväkerho klo 17.30 - 19.00
pe 17.5. Raamattuluokkalaisten retki Muhokselle klo 17.30 - 20.15
Nuorten perjantai-ilta klo 19.00 - 22.00
su 19.5. Pyhäkouluretki klo 12.00
Seurat ja julkaisuilta klo 17.00
su 26.5. Seurat klo 17.00

 

Kesäkuu

su 2.6. Kevätjuhla klo 13.00
su 9.6. Seurat klo 17.00
su 16.6. Seurat klo 17.00
pe 21.6. Juhannusaaton seurat Siikatörmällä
28.6. - 1.7. Suviseurat

 

Heinäkuu

su 7.7. Seurat klo 17.00
12. - 14.7. Reisjärven maakunnalliset opistoseurat
su 21.7. Seurat klo 17.00
26. - 28.7. Ranuan maakunnalliset opistoseurat

 

Elokuu

su 5.8. Seurat klo 17.00
la 10.8. Kesäseurat klo 18.00
su 11.8. Messu klo 10.00
Perheruokailu klo 12.00
Kesäseurat klo 13.00
la 17.8. Sadonkorjuuilta klo 18.00
su 18.8. Seurat klo 17.00
pe 23.8. Syyskauden avaus klo 18.00
su 25.8. Pyhäkoulu klo 12.00
Seurat klo 17.00
ke 28.8. Päiväkerho klo 17.30 - 19.00
pe 30.8. Kotiseurat klo 18.30

 

Syyskuu

su 1.9.  Perheruokailu klo 12.00
Laulupyhäkoulu klo 13.00
Seurapuhe klo 14.15
ke 4.9. Varttuneiden kerho klo 12.00
Päiväkerho klo 17.30 - 19.00
pe 6.9. Raamattuluokka ja iltakylä klo 18.00
Nuorten perjantai-ilta klo 19-22
su 8.9. Pyhäkoulu klo 12.00
Seurat klo 17.00
ke 11.9. Päiväkerho lo 17.30 - 19.00
to 12.9. Aikuisten raamattuluokka klo 18.30
13.9. - 15.9. Pateniemen perheleiri Ranuan opistolla
ke 18.9. Päiväkerho klo 17.30 - 19.00
pe 20.9. Raamattuluokka ja iltakylä klo 18.00
Nuorten perjantai-ilta klo 19.00 - 22.00
la 21.9. Aviopuolisoilta klo 18.00
Aihe: Rakkaus on lempeä
su 22.9. Pyhäkoulu klo 12.00
Seurat klo 17.00
ke 25.9. Päiväkerho klo 17.30 - 19.00
pe 27.9. Kotiseurat klo 18.30
la 28.9. Pankkikorttimyyjäiset
su 29.9. Pyhäkoulu klo 12.00
Seurat klo 17.00

 

Lokakuu

ke 2.10. Päiväkerho klo 17.30 - 19.00
pe 4.10. Raamattuluokka ja iltakylä klo 18.00
Nuorten perjantai-ilta klo 19.00 - 22.00
su 6.10. Perheruokailu klo 12.00
Pyhäkoulu ja laulutuokio klo 13.00
Seurapuhe klo 14.15
ke 9.10. Varttuneiden kerho klo 12.00
Päiväkerho klo 17.30 - 19.00
pe 11.10. Raamattuluokka ja iltakylä klo 18.00
Nuorten perjantai-ilta klo 19.00 - 22.00
su 13.10. Pyhäkoulu klo 12.00
Seurakuntailta klo 17.00
ke 16.10 Päiväkerho klo 17.30 - 19.00
pe 18.10. Kotiseurat klo 18.30
su 20.10. Seurat klo 17.00
su 27.10. Pyhäkoulu klo 12.00
Seurat klo 17.00
ke 30.10. Päiväkerho klo 17.30 - 19.00

 

Marraskuu

pe 1.11. Raamattuluokka ja iltakylä klo 18.00
la 2.11. Pyhäinpäivän seurat klo 17.00
su 3.11. Pyhäkoulu ja laulutuokio 13.00
Seurapuhe klo 14.15
ke 6.11. Päiväkerho klo 17.30 - 19.00
to 7.11. Aikuisten raamattuluokka klo 18.30
pe 8.11. Raamattuluokka ja iltakylä klo 18.00
Nuorten perjantai-ilta klo 19.00 - 22.00
su 10.11. Isänpäivä, ei seuroja.
ke 13.11. Varttuneiden kerho klo 12.00
Päiväkerho klo 17.30 - 19.00
pe 15.11. Raamattuluokka ja iltakylä klo 18.00
Nuorten perjantai-ilta klo 19.00 - 22.00
su 17.11. Pyhäkoulu klo 12.00
Seurat klo 17.00
ke 21.11. Päiväkerho klo 17.30 - 19.00
pe 22.11. Raamattuluokka ja iltakylä klo 18.00
Nuorten perjantai-ilta klo 19.00 - 22.00
su 24.11. Riistaruokailu klo 13.00
ke 27.11. Päiväkerho klo 17.30 - 19.00
pe 29.11. Kotiseurat klo 18.30

 

Joulukuu

su 1.12. Pyhäkoulu klo 12.00
Messu klo 18.00 Pyhän Tuomaan kirkossa
ke 4.12 Päiväkerho klo 17.30 - 19.00
la 7.12. Varttuneiden Siikatörmän tukialueen yhteinen joulujuhla Oulun ry:llä
su 8.12. Pyhäkoulu klo 12.00
Seurat ja julkaisuilta klo 17.00
ke 11.12. Päiväkerho klo 17.30 - 19.00
la 14.12. Joulumyyjäiset klo 11.00
su 15.12. Joulujuhla klo 17.00
su 22.12. Lauluseurat klo 17.00
su 29.12. Seurat klo 17.00
Pateniemen rauhanyhdistys
Keskuskatu 11, 90800 Oulu. Puh 08 520 8737